سلام به همه دوستان مجازی و خوانندگان گرامی،

بالاخره از میون همه این سرویس هایی که خدمات وبلاگنویسی رایگان ارائه میدادن یه جا پیدا شد که شاید بشه به صورت تخصصی کار وبلاگنویسی رو انجام داد. اصل مطلب از این قراره که از میون همه سرویس های ایرانی برای ایجاد خدمات وبلاگنویسی رایگان تقریبا هیچ سرویسی به اندازه همین سروسی روم فا بهتر نبود. دلیلش هم اینه که هم قالب و ظاهر وبلاگ شایسته هست هم اینکه از همین الان که بهش نگاه میکنم خوشم میاد. ما که هرجا تو اینترنت گشتیم دیدیم پولی شده. چیزهای رایگان هم که اصلا ارزش نداره. کاش این متخصصین ایرانی یه نگاهی به این خارجی ها مینداختن و بیشتر یاد میگرفتن چه کار کنن به خدا! من تجربه وبلاگنویسی زیاد دارم. اوایل سال 85 بود با دنیای وبلاگنویسی آشنا شدم. اونم از طریق یکی بود که خوره وبلاگنویسی بود همیشه تو اینترنت اوقات فراغتشو سپری می کرد. من اون زمان حدود 13 سالم بود. درسته خیلی بچه بودم.  یادمه برای اولین بار داخل بلاگفا وبلاگ ساختم. قالب های خیلی خیلی ساده و قدیمی که هنوز هم این سرویس از خواب زمستانی خودش بیدار نشده و هیچی تغییر نکرده. اون وبلاگ ها رو حذف کردم. راستش هر زمان خواستم وبلاگنویسی کنم نتونستم. علتش هم این بود که هیچ وقت چیزی برای گفتن نداشتم.

اما الان احساس نیاز به نوشتن دارم. یعنی در واقع این احساس از زمانی در من زیاد شد که من به دنیای کتابخوانی و ترجمه آشنا شدم. رشتم مترجمی ایتالیایی و مطالعه این رشته رو بخاطر علاقه شخصی خودم انتخاب کردم و اصلا هم وضع مالیم خوب نیست! گفتم فکر نکنید از اون بچه پولدارهایی هستم که رفتم ایتالیا و غیره. نه عزیز جان من حتی پراید هم ندارم. گذشته از این حرف ها بعدش رفتم تو سرویس پرشین بلاگ. اون زمان از پرشین بلاگ خوشم میومد چون همه به صورت تخصصی کار می کردن. وبلاگ هایی که واقعا نویسنده هاش میتونستن یه نویسنده عالی شن. حداقل یک وبلاگنویس معروف. البته اون دوران اصلا وبلاگنویسی اهمیت نداشت و صرفا جایی برای خالی کردن دغدغه های درونی و درد و دل به صورت ناشناس شد.

حقیقتا الانه که دنیای مجازی اسم و رسمی شده واسه خودش. الان تو خارج مسابقه های مختلف وبلاگنویسی برگزار میشه و حتی در عرصه تجارت الکترونیکی مبحثی  تحت عنوان بازاریابی اینترنتی وجود اومده. البته این نوع بازاریابی در میون ما ایرانی ها همون دروغ نویسیه. متاسافانه ما فرهنگ خوبی که از خارجی ها بلد نیستیم. هرچی رفتار ناهنجا و مضحک دارن یاد میگیریم. وبلاگ قبلی من در پرشین بلاگ:

www.sandooghha.perisanblog.ir

من با این وبلاگ خیلی خاطره دارم. بابام واسم شعر گفته و زمانی که 15 سالم بود این وبلاگ رو مدیریت میکردم. بازخورد دیگران هم خوب بود. مثلا بعضی از مطالب من 70 نظر داشتن. دیه وبلاگنویسی رو چند سال بعد رها کردم تا الان. الان هم چون تو کار ترجمه هستم و دارم کتاب ترجمه میکنم و دوست دارم بازخورد مخاطب های خودم رو بدونم بدون هیچ مانعی این وبلاگ رو ایجاد کردم. چون نظر همه شما دوستان برای من مهمه. امیدوارم حضورم برای همه کسانی که تصمیم دارند دنبالم کنند مفید باشه. 

پیوندها
  • در این بلوک محتوایی وجود ندارد.
جدیدترین مطالب
خبرنامه

دوست من، من کتاب ترجمه میکنم و مطالب وبلاگم رو به روز میکنم. اگه دوست داری از بروز رسانی های وبلاگم آگاه بشی، تو خبرنامه وبلاگم عضو شو! مرسی

پربازدیدترین مطالب

وبلاگ نویسی از نو

سلام به همه دوستان مجازی و خوانندگان گرامی،بالاخره از میون همه این سرویس هایی که خدمات وبلاگنویسی رایگان ارائه میدادن یه...
2 0 59 ۱۳۹۶/۱۰/۲۱ - ۱۸:۰۱
نظرسنجی
  • اگه از میون علم و ثروت بگن یکی رو انتخاب کن، کدوم رو انتخاب میکنی؟ (راست و حسینی!)

    نتایج